Image
Image

Vybudujte zdravé základy pre šťastné manželstvo.

Ipsum sit suspendisse suspendisse morbi praesent facilisi nostra non semper fermentum tincidunt volutpat urna lobortis proin leo ante mauris.Ipsum sit suspendisse suspendisse morbi praesent facilisi nostra non semper fermentum tincidunt volutpat urna lobortis proin leo ante mauris.

Image

Kurz príprava na manželstvo

Poslaním kurzu Príprava na manželstvo je pomôcť všetkým párom vybudovať zdravé základy pre šťastné manželstvo.

Počas piatich spoločne strávených večerov získate mnoho užitočných nástrojov a poznatkov, ktoré Vám dajú základ pre vytvorenie pekného manželstva.

Stretnutia majú neformálnu a uvoľnenú atmosféru. Večer začína spoločnou večerou. Nasledujú krátké príhovory na danú tému, prerušované cvičeniami a otázkami na diskusiu len vo dvojici. O svojom vzťahu nemusíte nikomu ďalšiemu nič hovoriť.

Komu je určený ?

Kurz je určený všetkým párom, ktoré chcú vytvoriť kvalitný a hlboký vzťah, aby začiatok ich manželstva mohol byť čo najlepší.

Nezáleží na tom, ako dlho už spolu chodíte. Niektoré páry už majú na kurze stanovený dátum svadby, iné ešte nie. Kurzu sa zúčastňujú tiež páry, ktoré už spolu nejaký čas žijú a uvažujú o možnosti vstúpiť do manželstva.

Kurz je založený na kresťanských princípoch partnerských vzťahov a organizujú ho kresťania, je ale vhodný pre všetky páry, ako z cirkevného, tak aj z necirkevného prostredia. Pokiaľ sa zúčastníte kurzu, neočakáva sa, že budete mať svadbu v kostole.

 Koľko kurz stojí?

Cena za kurzu závisí od miesta, kde sa kurz organizuje a spôsobu zaistenia večerí.

Poplatok za kurz zahŕňa náklady za prenájom miesta stretnutia, večer a Príručky účastníkov kurzu. Kontaktujte prosím organizátorov vášho kurzu a overte si, koľko nimi organizovaný kurz stojí

Témy jednotlivých večerov

Umenie komunikácie a ako riešiť konflikty
Význam spoločne stráveného času
Ako rozvíjať vzájomné priateľstvo
Ako rozpoznať a oceniť naše odlišnosti
Ako druhému prejaviť, že ho milujeme
Význam záväzku
Budujeme sexuálnu blízkosť
Vzájomne zdieľané ciele, hodnoty a sny

Ako kurz prebieha?

Večera

Pravdepodobne budete sedieť pri stole s dvomi ďalšími pármi snúbencov a manželským párom, ktorému hovoríme “podporný ” (bude vás kurzom sprevádzať a v prípade vášho záujmu vám bude k dispozící). Pri večeri se môžete zoznámiť s ďalšími pármi, alebo sa len porozprávať spolu. Kurz rešpektuje Vaše súkromie, počas kurzu o sebe nemusíte nikomu ďalšiemu hovoriť nič osobné.

Príhovor a diskusia

Každý večer si vypočujete príhovor na danú tému, ktorú prednesie buď rečník alebo bude prehraná z videa.

Príhovor sa skladá z niekoľkých častí, aby ste mali príležitosť porozprávať sa spolu o všetkom, čo Vás v priebehu večera zaujalo.

Domáca úloha

Na konci každého večera dostanete spoločnú domácu úlohu. Pomôže vám ďalej rozvinúť to, čo ste sa počas večera naučili a prakticky to aplikovať vo vašom vzťahu. Nemajte strach – domáce úlohy sa nevyberajú a ani neznámkujú! Domáca úloha je určená len pre Vás, aby ste z kurzu mali čo najväčší úžitok.

Dotazník FOCCUS

Je voliteľnou súčasťou kurzu. Pred začiatkom kurzu vám ponúkneme, aby ste si vyplnili dotazník FOCCUS. Dotazník se zaoberá rôznymi aspektami vášho vzťahu. Nie je to test, dotazník neskúma akú a či vôbec má vaše prípadné manželstvo šancu na úspech. Ale pomôže vám nájsť a otvoriť dôležité oblasti vášho vzťahu. Bude to pre vás len prospešné, pokiaľ tieto oblasti prediskutujete skôr, než vstúpite do manželstva.

Vyplniť dotazník nie je povinné. Väčšina párov ho však považuje za veľmi užitočnú vec. Pokiaľ dotazník vyplníte, v prípade záujmu si o jeho výsledkoch môžete pohovoriť so svojim podporným párom.

Podporné páry

Počas prvéhe večera budete predstavení svojmu podpornému páru. Tento manželský pár má minimálne dvojročnú skúsenosť so životom v manželstve.Ak budete mať záujem, pozvú vás na večeru, pri ktorej budete mať príležitosť otvoriť akékoľvek otázky, na ktoré ste narazili v priebehu kurzu alebo pri vyplňovaní dotazníka. I táto možnosť je dobrovoľná, nie je to povinnosť. Ale mnohé páry túto príležitosť využili a veľmi ocenili.

Image

Väčšina párov strávi prípravou na svadbuviac času než prípravou na manželstvo. Doporučujem všetkým párom, ktoré uvažujú o vstupe do manželstva, aby tento kurz absolvovali.

J.John

Nicky a Sila Leeovi sú vynikajúcimi rečníkmi a čo je najdôležitejšie, sú úprimní. A presne túto kombináciu na takomto kurze potrebujete. Potrebujeme, aby sa mladí ľudia na začiatku spoločného života naučili úprimne hovoriť aj o zložitých otázkach. Verím, že sa k tomu kurz Príprava na manželstvo stane vynikajúcim prostriedkom. Z celého srdca ho doporučujem všetkým.

Rob Parsons

Najväčším prínosom pre nás bolo naučiť sa ovládať v ťažkých situáciách. Dalo to dosť práce, naučiť sa, aby ten druhý bol dôležitejší ako ja, ale teraz všetko riešime úplne inak.

Vďaka kurzu Príprava na manželstvo sme hovorili o mnohých otázkach, na ktoré by sme inak ani nepomysleli. Kurz sa nám veľmi páčil. Získali sme mnoho praktických rád do života. Verím, že ich v následujúcich rokoch všetky využijeme!

Je to ozaj vynikajúci kurz. Prekonal všetky moje očakávania. Chcel by som vám veľmi poďakovať, za ozaj vynikající kurz. Prekonal všetky moje očakávania. Chcel by som vám veľmi poďakovať! Naše manželstvo má teraz omnoho lepšiu štartovaciu pozíciu.